CZEN

INVESTIČNÍ KLUB, a.s. - poradenství v oblasti investic, podnikání, organizace, zprostředkování obchodu a realitní činnosti

Představení společnosti


Společnost INVESTIČNÍ KLUB, a.s. vznikla v roce 1994 jako soukromá akciová společnost. Založil ji okruh fyzických osob, které měli dlouhodobé zkušenosti z předních českých i zahraničních institucí zabývajících se investičním bankovnictvím a finančnictvím. Struktura akcionářů se v průběhu let poněkud měnila a v současnosti má společnost dva akcionáře, jejichž podíly spolu převyšují 95%.

Od svého založení začal INVESTIČNÍ KLUB, a.s. aktivně vyvíjet plnou činnost a realizoval první velké projekty. Od druhé poloviny roku 2004 se společnost již přestala věnovat činnostem licencované brokerské firmy, zaměřující se zejména na korporátní a větší soukromou klientelu, finanční instituce a tuzemské i zahraniční průmyslové podniky. Důvodem byly především tehdejší nové regulační předpisy pro obchodníky s cennými papíry, které způsobovaly neúměrnou administrativní a byrokratickou zátěž a prakticky téměř znemožňovaly působení v segmentu trhu, ve kterém dlouhodobě dominují velké bankovní instituce. Ukončení činnosti licencovaného obchodníka s cennými papíry však nijak neomezilo další pokračování většiny stávajících podnikatelských aktivit a vytvořilo rámec pro rozšíření podnikatelského záběru do dalších, ekonomicky zajímavých a perspektivních oblastí.

Od roku 2004 působí společnost především jako poradce, který nabízí efektivní služby šité na míru potřebám tuzemských i zahraničních klientů. Naší strategií je přitom nabízet nejen vytipování příslušné investice a její ohodnocení, ale i vhodnou strukturu transakce a jejího financování. V některých případech se pak INVESTIČNÍ KLUB, a.s. spolupodílí na financování některých projektů a následně zastupuje akcionáře v úloze poradce při reorganizaci a restrukturalizaci podniku, jeho slučování, dělení nebo změně právní formy.

Samotný INVESTIČNÍ KLUB, a.s. má v současnosti v obchodním rejstříku zapsané předměty podnikání, kterým dominuje činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců, zprostředkování obchodu, služeb a realitní činnost, jejíž význam pro společnost v poslední době narůstá.

Představenstvo společnosti
INVESTIČNÍ KLUB, a.s.

Společnosti, kterým společnost INVESTIČNÍ KLUB, a.s. umožňuje zveřejňovat informace na internetové stránce na základě Zákona č. 90/2012 Sb. zákon o obchodních společnostech a družstvech (zákon o obchodních korporacích)


DERRA a.s., IČ: 26761637
IK-real, a.s., IČ: 28217101
MARSILEAN a.s., IČ: 27619711
VERAZINE a.s., IČ: 01630831

© INVESTIČNÍ KLUB, a.s. 1994 - 2019
Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, odd. B, vložka 2534.